Історичний нарис

Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)№3 «Дзвіночок» створений на підставі рішення №8 Нетішинської селищної ради народних депутатів від 23.01.1984 року. Заклад побудовано за типовим проектом 214-І-178 (дитячий ясла-садок на 320 місць) і введено в експлуатацію 17.04.1984року.
З початку заснування ДНЗ знаходився у підпорядкуванні управління будівництва Хмельницької АЕС. В комунальній власності Нетішинської міської ради відповідно АВИЗО №1 та акту прийому дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №3 знаходиться з 01.01.1996 року.
Першою завідуючою дитячого садка була Груба Ганна Михайлівна. Молода, перспективна, вимоглива, принципова, з професійним підходом до вирішення будь-яких питань, вона уміло керувала дитячим садком. Поступово було сформовано колектив однодумців. Краса і затишок оселились тут. Майбутнє покоління виховувалось в дусі патріотизму, загальнолюдських цінностей та поваги до праці.
В січні 1996 року було відкрито студію зображувальної діяльності, керівником якої стала Леонова Тетяна Петрівна З 01.02.1999року заклад реорганізовано в Нетішинський міський відділ освіти.
З 2001 по 2009роки дошкільний заклад очолювала Вака Людмила Юхимівна. За час свого керівництва вона провела значну роботу з облаштування інтер’єру закладу, оформлення групових кімнат, поповнення методичною літературою та наочними посібниками.
З 31.10.2003 року дитячий садок-ясла №3 перейменовано в дошкільний навчальний заклад (ясла-садок)№3 «Дзвіночок».
Сьогодні дошкільний навчальний заклад (ясла-садочок)№3 – це заклад, де кожній дитині надається можливість реалізувати власні інтереси і нахили, а творчий колектив педагогів докладає максимум зусиль для всебічного розвитку підростаючого покоління.
З 2009 року дошкільний навчальний заклад очолює завідувач Михальчук Любов Яківна.
Із 23 педагогічних працівників 13 мають повну вищу освіту (57%), 10 – неповну вищу освіту (43%). Середній вік педагогів від 30 до 40 років.
В дошкільному навчальному закладі виховується 242 дитини. Тут функціонують групи з 12-ти та 10,5-годинним перебуванням дітей.
До послуг дошкільників спортивний та музичний зали, кабінети вчителя-логопеда, практичного психолога, медичний кабінет.
На підставі акту робочої комісії про прийняття в експлуатацію від 22 серпня 2002року та рішення виконавчого комітету Нетішинської міської ради №312 від 30 вересня 2002року в закладі створено профілактично-реабілітаційний центр для дітей із захворюваннями органів дихання, лор-органів та дітей, які часто хворіють. У профілактично-реабілітаційному центрі облаштовано фізіотерапевтичний кабінет, інгаляторій, масажний кабінет, зал лікувальної фізкультури.

Здобутки та досягнення
Протягом 30 років існування працівники навчального закладу були активними учасниками різноманітних заходів.
Колектив дитячого садка №3 був нагороджений Почесною грамотою за досягнуті трудові успіхи і І місце в соціалістичному змаганні за підсумками роботи в ІІІ кварталі 1986 року.
У 1988 році дитячий колектив художньої самодіяльності ясла-садка №3 зайняв ІІ місце у міському огляді-конкурсі «Веселі нотки» між дошкільними закладами під девізом «Мир дітям всієї планети».
Квітень 1989 року став пам’ятним для команди дитячого садка, яка зайняла ІІІ місце в першості УБ Хмельницької АЕС з воєнного кросу і була нагороджена грамотою.
У 2006 році педагогічний колектив закладу нагороджений дипломом управління освіти і науки Хмельницької обласної державної адміністрації за участь в обласному конкурсі-захисті сучасної моделі – школи сприяння здоров’ю та грамотою виконавчого комітету Нетішинської міської ради за перемогу у цьому конкурсі.
За активну роботу по захисту здоров’я дітей України дошкільний навчальний заклад №3 нагороджений медаллю та дипломом Хмельницького обласного представництва національного фонду соціального захисту матерів і дітей «Україна – дітям» у 2006 році.
У 2009 році педагогічний колектив дошкільного навчального закладу нагороджено дипломом ІІ ступеня за 2-е місце в обласному етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту сучасної моделі «Школа сприяння здоров’я»
В грудні 2011року колектив закладу зайняв 53 рейтингове місце серед ста кращих ДНЗ України у конкурсі «Мій улюблений дитячий садок» та нагороджений грамотою правління Всеукраїнської громадської організації «Наукове гуманітарне товариство».
Працівники дошкільного навчального закладу активні і творчі. Вони є постійними учасниками різних методичних заходів та конкурсів (конкурс «Пасхальне диво», фестиваль «Колискова пісня», фестиваль авторської Різдвяної пісні «Диво світу», конкурс «Вихователь року» і т.ін.).

Напрацювання
Клю­човою позицією в оновленні педагогічного процесу в дошкільному навчальному закладі є гуманіза­ція педагогічної діяльності — налагодження позитивного емоційного контакту між педаго­гом і дітьми.
Залучення батьків, громадськості, спеціальних служб до освітньо-виховної діяльності в дошкільному навчальному закладі сприяє формуванню у дітей активної позиції самозбереження та швидкому реагуванню в надзвичайній ситуації.
Зручно обладнані майданчики, підібране фізкультурне обладнання в кожній віковій групі сприяє ефективній організації рухливих ігор, вправ, занять на свіжому повітрі, фізкультур­них свят, розваг, днів здоров’я.
Так, для профілактики плоскостопості ефективно за­стосовуються “доріжки здоров’я”, дерев’яні масажери, степи (платформи з підвищенням) та ін. Чижаківська С.В., інструктор з фізкультури, організовує роботу гуртка «Степ-клуб» та використовує елементи степ-аеробіки на заняттях з фізичного виховання.
Ефективним засобом запобігання респіраторних захворювань є полоскання горла сольово-содовим розчином, аромотерапія, фізіотерапевтичні процедури (тубус-кварц, загальне та місцеве УФО, УЗТ, інгаляції), загальнозміцнюючий та лікувальний масаж, об­ливання рук по лікті, виконання фізичних вправ після сну.
З метою оптимізації та ефективності освітньо-виховного процесу педагоги впроваджують в роботу з дітьми такі інноваційні методики:

“Теорія розв’язання винахідницьких завдань” Г. Альтшуллєр,
“Психолого-педагогічне проектування” Т. Піроженко,
“Розвивальний курс “Логіки світу” І. Стеценко,
“Теорія розвитку творчої особистості” Шустерман,
“Ейдетика”В.Артюхович.

В практиці роботи з дітьми широко застосовуються оздоровчі технології терапевтично­го спрямування ( арт-терапія, піскова терапія, ігрова та казко-терапія, сміхотерапія, музико- та кольоротерапія).
Творчі доробки, напрацювання наших педагогів займають призові місця на виставці ППД та інновацій «Освіта Нетішина – на шляхах реформування», неодноразово друкувалися в періодичних фахових виданнях, наукових збірниках.
Використовуючи кращий педагогічний досвід, педагоги закладу створюють скарбницю власних напрацювань і формують їх у систему роботи. Так у 2006 р. було представлено до вивчення на обласному рівні систему роботи Сергєєвої Л.М. «Розвиток поетичної творчості засобами інтонаційної виразності». Досвід роботи музичного керівника Кущик Т.Д «Гра на дитячих музичних інструментах як засіб розвитку творчих здібностей дітей» – вагоме надбання для музичних керівників інших дошкільних закладів міста. Матеріали робіт «ТРВЗ – сучасна освітньо-виховна технологія та її використання у методичному навчанні педагогів та роботі з дітьми» Богуцької Н.В. та «Довідник музичного керівника» Каленюк Н.В. оформлено в посібники та у 2013 році рекомендовано на обласну виставку ППД. Відзначено матеріали роботи вихователя, «вихователя-методиста», керівника Школи передового педагогічного досвіду “Школа батьківства” Доктор В. І. у 2013р. в номінації «Майстри педагогічної справи» (ІІ місце).
Вихователь, а нині вихователь-методист, Шуберчук М.П., стала переможцем у І(міському турі) Всеукраїнського конкурсу вихователів дошкільних навчальних закладів міста «Вихователь року».

Наша адреса:
вул. Набережна,17,
м.Нетішин,
Хмельницька область,
30100
контактна інформація:
тел. (03842) 3-43-56
e-mail: zaklad3@gmаіl.com
Історія розвитку дошкільного навчального закладу (ясла-садок)№3 «Дзвіночок»
з 1984 по 2014р.р.